NASZE PROJEKTY

Zapraszamy do wsparcia realizacji naszych projektów pomocy humanitarnej, spełniającej zapotrzebowanie strony ukraińskiej. Środki uzyskane od darczyńców (którymi są osoby prywatne, firmy i organizacje) odbieramy i dostarczamy do centralnego magazynu w Bielawie (dolnośląskie). Tam je segregujemy, pakujemy i przygotowujemy do wysyłki na Ukrainę. Dostarczane są bezpośrednio do odbiorców końcowych przy pomocy naszych ukraińskich partnerów, gwarantujących dostawę. Musimy być pewni, że nasza pomoc trafia do tych dla których została przeznaczona.

Projekty pomocowe

Plan: 100.000 szt.

LEKI PRZECIWBÓLOWE

Sukcesywnie dokonujemy zakupów leków przeciwbólowych, które przekazujemy w pierwszej kolejności szpitalom i żołnierzom na froncie.
KOSZT: 6500 PLN

KURS JĘZYKA POLSKIEGO

Dla 15 kandydatek z terenu powiatu dzierżoniowskiego organizujemy kurs języka polskiego ukończenie którego pozwoli na podjęcie pracy w jednym z miejscowych zakładów.
PLAN: 50.000 szt.

ART. HIGIENICZNE

Kobiety potrzebują artykułów higieny osobistej w szczególności na oddziałach położniczych szpitali działających w strasznych warunkach w piwnicach okupowanej Ukrainy.
KOSZT: 140.000 PLN

REHABILITACJA

Organizujemy turnusy rehabilitacyjne dla 17 osób niepełnosprawnych, dla których obok wsparcia psychologicznego rehabilitacja jest szansą na powrót do normalnego życia.
PLAN: 25.000 szt.

ŚRODKI OPATRUNKOWE

Potrzebna ilość min. 25.000 sztuk środków opatrunkowych (bandaży, środków odkażających, plastrów) dla rannych walczących żołnierzy, ale także dla rannych, bezbronnych cywili.
PLAN: 350.000 PLN

PROTEZA NOGI

Wykonanie i indywidualne dostosowanie specjalnej protezy nogi w klinice ortopedycznej na terenie Unii Europejskiej dla 5 osób będących ofiarami wojny.
PLAN: 150.000 PLN

AMBULANS

Zakup ambulansu do transportu chorych przeznaczonego dla pogotowia ratunkowego szpitala pozbawionego dotychczasowego ambulansu w wyniku zniszczenia przez agresora.
PLAN: 40 zestawów

MEBLE, ART. AGD

Dla uchodźców przybyłych do naszego regionu, pragnących tu zamieszkać poszukujemy artykułów wyposażenia mieszkań takich jak meble, pralki, lodówki, sprzęt agd i rtv, artykuły kuchenne.