O FUNDACJI

Fundacja Europa Ukrainie - cała Europa wspomaga Ukrainę

O NAS

Fundacja Europa Ukrainie powstała po wybuchu wojny w Ukrainie z potrzeby serca: niesienia pomocy ofiarom zbrodniczych działań wojennych. Po prostu nie mogliśmy patrzeć na ogrom nieszczęścia jakie spotkało naród ukraiński.

Dlaczego nazwa "Europa Ukrainie"? Pomysłodawcami naszej fundacji byli obywatele Polski, Ukrainy, Szwajcarii, Niemiec i Grecji. Wszyscy działali jako wolontariusze w pierwszych dniach wojny, gdy do Polski napływała największa fala uchodźców. W tamtych dniach zdobywaliśmy doświadczenie w bezpośredniej pomocy, choć wszyscy z nas wcześniej zajmowali się działalnością charytatywną.

Czym się zajmujemy? Organizujemy pomoc humanitarną dla ofiar wojny w Ukrainie przebywających w Polsce i innych krajach Europy oraz oczywiście tym, którzy nie opuścili swojej ojczyzny mimo zagrożenia. Wiemy w jak trudnych warunkach muszą żyć, ciągle obawiając się o życie swoje i najbliższych. Naszym celem jest im ulżyć w cierpieniu.

Jesteśmy młodą ale bardzo ambitną fundacją. Organizujemy pomoc w wielu dziedzinach. Pomagamy w transporcie do Polski, poszukujemy lokali dla przybyłych, oragnizujemy kursy języka polskiego i kursy zawodowe kwalifikacyjne by osoby te mogły podjąć pracę w czasie pobytu w Polsce. Pomagamy w urządzaniu lokali im przydzielonych.

Staramy się zapewnić wyżywienie i odzież dzięki zbiórkom. Organizujemy zbiórki i zakupy różnego rodzaju środków niezbędnych dla mieszkańców okupowanych terytoriów. Dotyczy to głównie sprzętu medycznego, leków, środków dezynfekcyjnych, uzdatniających wodę, środków opatrunkowych i higienicznych, żywności i innych zgodnie z zapotrzebowaniem uzyskiwanym z Ministerstwa Ochrony Zdrowia oraz Ministerstwa Reintegracji Terenów Tymczasowo Okupowanych Ukrainy.

Niczego nie udało by nam się zrobić bez chojnych darczyńców, bez wolontariuszy. SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY! Zachęcamy do pomocy wszystkich ludzi o dobrym sercu. Prosimy o datki finansowe w dowolnej wysokości, jednorazowe lub systematyczne, prosimy o przekazywanie wszelkiego rodzaju potrzebnych środków, których wykaz publikujemy na naszych stronach.

Wszelkiego rodzaju rzeczy używane można przekazać nam po uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Nasz wielkopowierzchniowy magazyn znajduje się w kompleksie magazynowym w Bielawie (Dolny Śląsk) przy ul. Wolności 22/24. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc. Zachęcamy także do kontaktu osoby chcące nam pomagać w charakterze wolontariuszy. Dla wszystkich znajdzie się zajęcie.

PRZEKAŻ DATEK